RIKA-Firenet

Líder vo výrobe peletových pecí RIKA opäť prichádza s prevratnou novinkou – ovládanie pecí RIKA cez WiFi

 

Doteraz bolo možné ovládať pece RIKA na diaľku pomocou mobilného telefónu cez aplikáciu Warm App. Na to bolo potrebné inštalovať GSM modem. Tento technicky náročný a aj finančne nákladnejší spôsob má teraz svoju alternatívu.

RIKA vyvinula nový RIKA Firenet modul a aplikáciu, do ktorej sa zaregistrujete, pridáte svoju pec a pomocou bezdrôtovej siete WiFi sa spojíte s pecou. Takto môžete pec ovládať na diaľku odkiaľkoľvek a zároveň sledovať údaje z pece cez počítač, tablet alebo notebook, a samozrejme aj cez mobil na internete. Všetky údaje sú v bezpečí a synchronizujú sa v pravidelných intervaloch.

rika_firenet

Systém Firenet je určený pre všetky peletové pece s novým dotykovým displejom a pec INDUO (okrem pece MEMO a PICO). Firenet funguje veľmi jednoducho. Hlavným predpokladom je, aby bola v priestore s pecou RIKA bezdrôtová sieť WiFi. Do pece RIKA zasuniete malý modul v podobe USB kľúča. Ten vygeneruje na displeji pece dva kódy, ktoré slúžia na registráciu a prihlásenie v aplikácii Firenet na internete. Po prihlásení sa do aplikácie Firenet uvidíte displej pece a môžete pec RIKA ovládať cez počítač. Jednoducho, pohodlne a na diaľku.

Dokážu toto nejaké iné pece?